When You Can Live Forever. What Do You Live For?

Duben 2009

HERMÉS - Posel bohů a další

24. dubna 2009 v 15:12 | Anya |  Řečtí Bohové
Hermés, lat. Mercuriius byl syn nejvyššího boha Dia a Plejády Máie, posel bohů a průvodce mrtvých do podsvětí, bůh obchodníků, řečníků, vynálezců, poutníků a cestovatelů, atletů, podvodníků a zlodějů.

Byl nejobratnější, nejvynalézavější a nejlstivější ze všech olympských bohů a své schpnosti dokázal už v první den svého života (v jeskyni pod horou Kyllénou v Arkadii), dopoledne utekl z kolébky, v poledne vynalezl lyru a naučil se na ni hrát, odpoledne ukradl bohu Apollónovi padesát krav ( a zatáhl je do jeskyně za chvosty, aby zanechaly obrácené stopy), večer se jakoby nic vrátil, zabalil se do plen a s nejnevinnějším úsměvem usnul. Když ho pak bůh Apollón přišel potrestat, tak dovedně se mu vymlouval a nehorázně lhal (mluvit a lhát se naučil za ten den také), že se Apollón rozhodl přivést ho rovnou před Dia. Nejvyššího boha sice výkony jeho nejmaldšího syna nadchly, avšak pro pořádek mu přikázal ukradené stádo vrátit. Hermés se k tomu ovšem neměl a místo odpovědi začal hrát na lyru, a to tak krásně, že Apollón po ní zatoužil a výměnou za ni mu nabídl, aby si ukradené krávy ponechal. Hermés s návrhem souhlasil a Apollón měl z tohoto obchodu takovou radost, že mu přidal ještě zlatou berlu a dobrou radu: aby šel na horu Parnas a naučil se tam od kněžek Thrií věštit. Hermés ho poslechl a dokonale se tam připravil pro své příští poslání na Olympu.

Moje nej jména

7. dubna 2009 v 13:25 | Anya |  Význam Jmen
Předem se chci omluvit, že se tu tak dlouho nic nedělo, ale to víte příprava na vysokou, do toho jsem byla na dovolené, prostě to nějak nestíhám, ale teď k věci. Vytvořila jsem si seznam jmen, tak mi hlásněte jak se Vám které jméno líbí, moc díky.